8 تکنیک کاربردی برای چیدمان صحیح ظروف در آشپزخانه و کابینت‌ها

8 تکنیک کاربردی برای چیدمان صحیح ظروف در آشپزخانه و کابینت‌ها

آشپزخانه جایی است که شما ساعت‌های زیادی را در آن سپری می‌کنید؛ از زمان‌های ایستادن پای اجاق گاز گرفته تا شستن ظروف در سینک یا حتی کمی استراحت پشت صندلی‌های میز آشپزخانه. اما شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دنبال یک ظرف خاص باشید و مجبور شوید تمام کابینت را خالی کنید تا به ظرف مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. شاید هم موقع آشپزی نتوانستید ظرف ادویه‌ای که می‌خواستید را بین چندین ظرف کوچک و بزرگ پیدا کنید. چیدمان ظروف در آشپزخانه به داخل کابینت‌ها محدود نمی‌شود، ظرف‌های تزئینی و کاربردی روی کابینت‌ها را هم نباید فراموش کرد. نظم بخشیدن به این همه وسایل کوچک و بزرگ سخت به نظر می‌رسد اما با رعایت چند نکته، آشپزخانه شما زیبا و کاربردی خواهد بود.

8 تکنیک کاربردی برای چیدمان صحیح ظروف در آشپزخانه و کابینت‌ها

1. داخل یخچال را دریابید

وقتی صحبت از چیدمان ظروف در آشپزخانه می‌شود معمولاً یخچال آخرین جایی است که به سراغش می‌رویم. بیشتر افراد فکر می‌کنند نظم دادن به یخچال غیر ممکن است؛ اما اینطور نیست. برای چیدن صحیح وسایل در یخچال به سراغ ظرف‌های شفاف و دردار بروید. هرگز زیادتر از حد مصرف خود خرید نکنید. بهتر است به اندازه‌ای خرید کنید که خوراکی‌های داخل یخچال همیشه تازه باشند و چیزی فاسد نشود.

اگر اهل نگهداری سبزیجات خرد شده و غذای نیمه‌آماده در فریزر هستید، حتماً فریزر خود را به بخش‌های منظم تقسیم کنید. سبزیجات در کنار هم، گوشت، مرغ و ماهی را هم در کشوهای مربوط به خود قرار دهید. همچنین می‌توانید چند سبد و ظرف اضافه تهیه کنید و برخی مواد را داخل آنها قرار دهید. می‌توانید با استفاده از برچسب مشخص کنید در هر سبد و ظرف چه موادی وجود دارد و حتی تاریخ بسته‌بندی و فریز کردن آنها را هم بنویسید.

2.برای نظم بخشی به کابینت از اکسسوری‌های مناسب بهره بگیرید

با یک جستجوی سطحی در اینترنت می‌بینید که این روزها ده‌ها اکسسوری مختلف برای چیدمان ظروف در کابینت وجود دارد. گیره‌های نگهدارنده لیوان، گیره‌های نگهدارنده در قابله، سبدهای چیدمان لیوان داخل کابینت و نگهدارنده و جداکننده ظروف ابزارهای مفیدی برای نظم‌بخشی به آشپزخانه هستند. همه این موارد به شما کمک می‌کنند تا از فضایی که در اختیار دارید بهترین استفاده را بکنید. برای مثال می‌توانید داخل کابینت‌هایی که در کنج قرار دارند از اکسسوری‌های چرخان استفاده کنید.

همچنین می‌توانید برای قاشق و چنگال از وسایل تقسیم‌بندی کشو استفاده کنید. یک ایده چیدمان ظروف در کابینت این است که با کمی مقوا، چسب و البته مقداری خلاقیت، جداکننده مخصوص وسایل خود را بسازید و در کابینت قرار دهید. به این ترتیب یک جداکننده ارزان و متناسب با اندازه وسایل خود دارید.

3. از وسایل اضافه خلاص شوید

ظروفی با درهای گم‌شده و درهایی با ظروف گم‌شده، ظرف شیشه‌ای زیبای یک خوراکی که قرار بوده روزی به کارتان بیاید و یک وسیلۀ برقی خراب و غیر قابل تعمیر که دلتان نیامده دور بیندازید، همه نمونه‌هایی از وسایل غیرقابل استفاده‌ای هستند که تنها جای شما را می‌گیرند و نظم آشپزخانه را بر هم می‌زنند. یکی از مراحل چیدمان ظروف در کابینت خلاص شدن از وسایلی است که هرگز بدردتان نخواهند خورد. دل به دریا بزنید و آنها را دور بریزید تا هم جا برای وسایل ضروری بیشتر باشد و هم آشپزخانه‌ای منظم داشته باشید.

8 تکنیک کاربردی برای چیدمان صحیح ظروف در آشپزخانه و کابینت‌ها

4. وسایل پرکاربردتر را دم دست بگذارید

چیدمان ظروف در کابینت باید به صورتی باشد که وسایل پرکاربردتر کاملاً در دسترس باشند. مثلا بشقاب‌هایی که هر روز در آن غذا می‌خورید یا برای دورهمی‌های دوستانه استفاده می‌کنید، در کابینتی بگذارید که دسترسی به آن راحت است. اگر از ظرفی هر چند ماه یک بار استفاده می‌کنید می‌توانید آن را در کابینت‌هایی که ارتفاع بیشتری دارند قرار دهید.

همچنین اگر فضای زیادی در آشپزخانه خود ندارید می‌توانید از فضاهای مرده هم استفاده کنید. مثلاً سینی بزرگی که به‌ندرت استفاده می‌کنید را در فضای باریک کنار کابینت‌ها قرار دهید و از گوشه‌های خالی برای چیزهای تزئینی مانند گلدان استفاده کنید.

5. ظروف را بر اساس کاری که انجام می‌دهند مرتب کنید نه مدلشان

این شیوه دسته‌بندی و چیدمان ظروف در آشپزخانه نه تنها باعث می‌شود بدانید هر وسیله دقیقاً در کدام کابینت قرار دارد، بلکه سرعت شما را هم در آشپزی و انجام کارها بالاتر می‌برد. برای مثال اگر قهوه‌خور هستید وسایل مربوط به قهوه مانند قهوه‌ساز، دانه‌های قهوه، فیلترها و فنجان‌های قهوه‌خوری را نزدیک هم قرار دهید. در مورد وسایل نوشیدن چای هم می‌توانید این شیوه را پیاده کنید. مثلاً ظرف چای در نزدیکی کتری یا چای‌ساز باشد. همچنین وسایل تمیزکاری مانند انواع شوینده و اسفنج و برس را در کنار هم قرار دهید.

6. به رنگ‌ها توجه کنید

اگر می‌خواهیدآشپزخانه شما ظاهری زیبا داشته باشد می‌توانید در چیدمان ظروف آشپزخانه به رنگ‌ها توجه کنید. این موضوع به‌خصوص در مورد چیدمان روی کابینت آشپزخانه اهمیت پیدا می‌کند. می‌توانید از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنید یا ترندهای دکوراسیون آشپزخانه را دنبال کنید. در هر صورت داشتن یک تم رنگی خاص نظم بصری خوبی به آشپزخانه شما می‌دهد و باعث می‌شود برای حفظ این نظم انگیزه بیشتری داشته باشید.

7. از برچسب‌ها استفاده کنید

برای چیدمان داخل کابینت آشپزخانه می‌توانید از برچسب‌ها هم استفاده کنید. مثلاً روی ظروف ادویه نام آنها را مشخص کنید و حتی از برچسب‌ها برای نشان دادن جای وسایل استفاده کنید تا تمام اعضای خانواده بتوانند از نظم موجود پیروی کرده و هر چیز را سر جای خودش قرار دهند. حتماً چیدمان ظروف در کابینت طوری باشد که برچسب آنها به طرف بیرون باشد و به‌راحتی خوانده شود.

8. برخی وسایل را از داخل کابینت‌ها بیرون بیاورید

این نکته به‌ویژه در مورد آشپزخانه‌های کوچک کاربرد دارد. نکتۀ کلیدی برای چیدمان ظروف در آشپزخانه پیشگیری از هرج و مرج و شلوغی بیش از حد است. پس اگر کابینت‌های شما به اندازۀ کافی جا ندارند سعی کنید وسایل را در جاهای دیگر جا دهید. ممکن است بتوانید برخی تابه‌ها، کاردها و حتی لیوان‌ها را با استفاده از دیوارکوب روی یکی از دیوارهای آشپزخانه نصب کنید. یکی دو تا از وسایل برقی بزرگ که برای شما کاربرد بیشتری دارند هم می‌توانند روی کابینت جا بگیرند و اتفاقاً زیبا به‌نظر برسند.

در نهایت حداقل یک یا دو بار در سال برای مرتب کردن کابینت‌های آشپزخانه برنامه‌ریزی کنید. وسایل اضافه و خراب را دور بریزید، تاریخ مصرف خوراکی‌ها را بررسی کنید و اگر خراب شده‌اند آنها را هم دور بریزید. سعی کنید نظم آشپزخانه خود را همیشه حفظ کنید تا موقع مرتب کردن آن کمتر به دردسر بیوفتید. چه بهتر که بتوانید آموزش چیدمان ظروف در آشپزخانه را برای همه اعضای خانواده و بچه‌های کوچک هم داشته باشید تا بدانند جای هر چیز کجاست و یاد بگیرند هر وسیله را در جای خود قرار دهند. به این ترتیب از حجم کار شما هم کمی کاسته می‌شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *